پایان نامه عمران با محوریت مقاومت خمشی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

پایان نامه عمران با محوریت مقاومت خمشی

درپایان نامه عمران، یکی از موضوعات مهم در تحلیل خواص مکانیکی، مقاومت و یا استحکام خمشی (flexural strength) المانها و اجزای بتنی است. البته مقاومت خمشی تنها در خصوص اجزای بتنی اندازه‌گیری نمی‌شود و به طور کلی در بسیاری از تحلیلهای مکانیکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مقاومت خمشی به صورت میزان تنش و نیروی قابل تحمل توسط یک تیر، دال و یا سایر اجزای سازه تعریف می‌شود. در این پایان‌ نامه، مقاومت خمشی به صورت مدول گسیختگی تعریف شده و عموما توسط استانداردهای ASTM C 78 (بارگذاری سه‌نقطه‌ای) و یا ASTM C 293 (بارگذاری نقطه‌ میانی) اندازه‌گیری می‌شود. در این پایان‌ نامه، اندازه‌گیری مقاومت خمشی توسط استاندارد ASTM C 293، حداکثر تنش در مرکز تیر ایجاد می‌شود، در حالی که در روش تست با استاندارد ASTM C 78، تنش ماکزیمم در یک‌سوم میانی تیر وجود دارد.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

در پایان نامه عمران گفته می‌شود که مدول گسیختگی خمشی غالبا 10 تا 20 درصد استحکام فشاری وابسته به نوع، اندازه و حجم مصالح  درشت‌دانه مورد استفاده است.  با اینحال، ‌بهترین ارتباط این دو پارامتر برای مواد خاص توسط تستهای آزمایشگاهی برای مواد معین و طرح اختلاط (mix design) حاصل می‌شود. همچنین در این پایان‌ نامه، مدول گسیختگی اندازه‌گیری شده توسط بارگذاری سه نقطه‌ای معمولا حدود کمتر از مقدار اندازه‌گیری شده توسط بارگذاری نقطه‌ میانی است.

در پایان نامه عمران گفته می‌شود که مقاومت خمشی نسبت به آماده‌سازی نمونه، جابجایی و شرایط عمل‌آوری بتن بسیار حساس است و  این می‌تواند یکی از مشکلات مهم در اندازه‌گیری مقاومت خمشی باشد.

 

سفارش پایان نامه عمران

انجام پایان نامه عمران

مقاله isi

 

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 ساعت: 7:01