پایان نامه عمران با محوریت ظرفیت باربری

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

در پایان نامه عمران با موضوع ظرفیت باربری خاک به مفهوم قابلیت تحمل بارهای اعمالی به زمین توسط خاک به کار می‌رود. ظرفیت  باربری خاک یکی از مهمترین پارامترهای خاک است که به نوبه خود به عوامل مختلف دیگری از جمله استحکام برشی، دانسیته و نفوذپذیری خاک وابسته است. در این پایان نامه، این پارامتر به عنوان ماکزیمم فشار تماسی متوسط بین پی (شالوده) و خاک معرفی می‌شود و غالبا سه مُد گسیختگی آنرا محدود می‌سازند که عبارتند از: گسیختگی برشی عمومی، گسیختگی برشی موضعی و گسیختگی برشی پانچ (سوراخ شدگی).

 

                                                       

 

در پایان نامه عمران، نظریات مختلفی در خصوص ظرفیت باربری خاک معرفی و به کار برده می‌شوند که از جمله مهمترین آنها می‌توان به نظریه تِرزاقی (Terzaghi) اشاره کرد. بر اساس نظریه تِرزاقی، یک پی (شالوده) در صورتی سطحی (shallow) نامیده می‌شود که عمق آن نسبت به عرضش کمتر بوده و یا برابر با آن باشد. با اینحال، در این پایان نامه گفته می‌شود که بررسیهای بعدی نشان داده در صورتی که عمق پی سه تا چهار برابر عرض آن باشد نیز می‌تواند به عنوان پی سطحی طبقه‌بندی شود.

لازم به ذکر است که ظرفیت باربری از اهمیت بسیار بالایی در بسیاری از حوزه‌های مهندسی مرتبط با ساختمان، از جمله ژئوتکنیک و مهندسی عمران برخوردار است. بررسی این پارامتر تنها محدود به خاک نمی‌باشد و در پایان نامه عمران، ظرفیت باربری شمع‌ها و پی‌ها (بالاخص پی‌های سطحی) به طور گسترده مورد مطالعه قرار می‌گیرد. همچنین در این پایان نامه از روشهای تحلیلی، نرم‌افزاری و مدلسازی به منظور  بررسی ظرفیت باربری استفاده می‌شود.

 

سفارش پایان نامه عمران

انجام پایان نامه عمران

مقاله Isi

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت: 18:16

close
تبلیغات در اینترنت