پایان نامه عمران با محوریت تثبیت خاک

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

در پایان‌ نامه عمران، تثبیت خاک به معنای استفاده از روشهای مختلف فیزیکی،‌ شیمیایی، بیولوژیکی و یا ترکیبی به منظور تغییر و اصلاح خاک با هدف تامین سطح عملکرد مورد نیاز است. تثبیت خاک با اهداف مختلفی از جمله بهبود ظرفیت تحمل بار، دوام، اصلاح پلاستیسیته و نفوذپذیری و ... انجام می‌شود. در این پایان نامه، تثبیت خاک با استفاده از روشهای مختلف مکانیکی و شیمیایی انجام می‌شود.    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

در پایان نامه عمران گفته می‌شود که تثبیت خاک در گذشته، با بهره‌گیری از خواص چسبندگی خاکهای رس و محصولات بر پایه سیمان  انجام می‌شده است. با اینحال به مرور زمان فناوریهای جدیدی به این منظور ابداع شده که از مهمترین آنها می‌توان به استفاده از تثبیت‌کننده‌های مدرن، بالاخص محصولات بر پایه پلیمر، الیاف، کلسیم‌کلرید و سدیم‌کلرید اشاره کرد.

در پایان نامه عمران با موضوع تثبیت خاک، برای تثبیت خاک با سیمان، تقریبا تمامی انواع خاک قابل استفاده‌اند. همچنین برای تثبیت  خاک با آهک، عموما از آهک هیدراته (کلسیم‌هیدروکسید) به کار برده می‌شود. همچنین بعضا از تکنیکهای تجدیدپذیر از قبیل آنزیمها، پلیمرهای زیستی و سورفکتانتها برای تثبیت خاک استفاده می‌شود.

در این پایان‌ نامه گفته می‌شود که در روشهای سنتی و پرکاربرد تثبیت خاک، از محصولاتی مانند امولسیونهای قیر استفاده می‌شود که به  عنوان عامل چسبنده برای ایجاد بستر راه قابل استفاده‌اند. همچنین سیمان پورتلند نیز به این منظور به کار می‌رود اما عموما راهکار نسبتا پرهزینه‌ای محسوب شده و به عنوان یک روش "سبز" شناخته نمی‌شود. در این پایان نامه، تثبیت خاک با محوریت بهینه‌سازی خواص فیزیکی و مکانیکی آن انجام می‌شود و به تازگی، گرایش به استفاده از مواد نوین به عنوان یکی از موثرترین راهکارهای تثبیت خاک مورد توجه گسترده قرار گرفته است.

سفارش پایان نامه عمران

انجام پایان نامه عمران

مقاله Isi

 

 

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت: 18:16

close
تبلیغات در اینترنت