نگارش یک پروپوزال قوی و قابل دفاع

ساخت وبلاگ
چکیده : نگارش یک پروپوزال قوی و قابل دفاع پروپوزال یا طرح تحقیق, پیش نویس پژوهشی است که شما در آن به معرفی ... با عنوان : نگارش یک پروپوزال قوی و قابل دفاع بخوانید :

نگارش یک پروپوزال قوی و قابل دفاع

پروپوزال یا طرح تحقیق, پیش نویس پژوهشی است که شما در آن به معرفی موضوع, توضیح اهمیت آن موضوع, ذکر پژوهش هایی که در گذشته در این باره صورت گرفته و نتایجی که فکر می کنید از تحقیق خواهید گرفت می پردازید. همچنین روش یا روش هایی که در پژوهش از آنها بهره خواهید گرفت را ذکر می کنید.

بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران تازه کار درک درستی از معنا, کارکرد و اهمیت پروپوزال پژوهشی ندارند. کیفیت پژوهش نسبت مستقیمی با کیفیت پروپوزالدارد. پروپوزال بد حتی در صورت تصویب باز هم شما را به دردسر خواهد انداخت ودر مقابل پروپوزال خوب و قوی نه تنها موفقیت پروژه را به شما نوید می دهد, بلکه با نوشتن یک پروپوزال خوب و قوی شما 50 درصد از مسیر انجام پایان نامه را پشت سر گذاشته اید و خط کشی شما کاملاً واضح و شفاف است.

                                               

خوب نوشتن آموختنی است, بیاموزیمش. انجام خوب هر کار نیاز به مهارت ها و منابعی دارد. بلد بودن خوب نوشتن جز مهارت های اجباری در فرایند نگارش پروپوزالمحسوب می شود, که داشتن یا نداشتن آن کل تجربه پروپوزال نویسی را دگرگون می کند. اگر خوب نوشتن را بلد باشیم از هر لحظه پژوهش و نگارش لذت خواهیم برد و گرنه فقط خلاصی از پرویه پژوهش آرزویمان خواهد شد.

خوب نوشتن یعنی ساده و پخته نویسی, و مثل هر  مهارت دیگری در ابتدا دشوار ولی آموختنی است. اگر قرار است نوشتن جایی در زندگی شغلی ما داشته باشد, حتماً برای آموختن آن سرمایه گذاری کنیم و با تمرین و ممارست مستمر آن را به عادتی لذتا بخش تبدیل کنیم.

داشتن پرسش های خوب هنگام خواندن, به چخته و ساده نویسی کمک زیادی می کند. خواندن نمونه هایی از پروپوزال های خوب به بهبود نوشتن کمک می کند.

انجام پروپوزال

سفارش پروپوزال

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 8 تير 1396 ساعت: 19:18