بررسی بعد تئوریک و کاربردی پروپوزال

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

بررسی بعد تئوریک و کاربردی پروپوزال

نخستین گام در نگارش پروپوزال طرح یک پرسش پژوهشی و در ادامه پاسخ دادن به آن است. در ادامه از دو بُعد باید سوال مطرح شده را مورد بررسی قرار داده و به آن پاسخ دهید؛

  • بعد تئوریک و اهمیت نظری مسئله
  • بعد کاربردی مسئله

                                                   

اهمیت نظری مسئله پروپوزال: در این قسمت پژوهشگر باید با بررسی نظریات و تئوری های موجود در باب مسئله پژوهش, اهمیت مسئله را در میان مسائل موجود در نظریات مختلف با تکیه بر اسناد معتبر مشخص نماید. در واقع در این قسمت پژوهشگر باید اهمیت مسئله را از بعد نظری و کنکاش در نظریات و تئوری ها مطرح نماید.

اهمیت کاربردی انجام پروپوزال: در این قسمت پژوهشگر باید از طریق بررسی جوانب اساسی مسئله پژوهش در عمل به فواید و نتایج کاربردی حاصل از انجام پژوهشدر باب مسئله مورد نظر بپردازد. لازم به ذکر است که در این قسمت پژوهشگر باید اثرات مثبت حاصل از انجام پروژه و اثرات منفی حاصل از عدم انجام پژوهش را با درنظر گرفتن حیطه و چارچوب نظری و عملی پژوهش مطرح نماید.

پس از بیان اهمیت و ضرورت مساله و ارائه آن بر اساس ملاحظات فوق به منظور بازبینی آن می توان به ارزشیابی آن بر اساس موارد زیر پرداخت:

  1. چرایی انجام پژوهش
  2. ارزش حاصل از انجام پژوهش
  3. نتایج حاصل از انجام پژوهش

 

پروپوزال گان نخستین پروژه شما و به منزله نقطه آغاز پایان نامه تحصیلی شماست که مهم ترین قسمت از تحصیلاتتان به شمار خواهد آمد و طرح یک پرسش پژوهشی مرتبط با پایان نامه که نقش ستون فقرات آن را ایفا می کند, نگارش پایان نامه را از یک امر کسالت بار به مسئله ای حائز اهمیت و چالش برانگیز برای شما تبدیل می کند. 

انجام پروپوزال

سفارش پروپوزال

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 8 تير 1396 ساعت: 19:18

close
تبلیغات در اینترنت