پایان نامه علوم تربیتی با محوریت برنامه درسی

ساخت وبلاگ
چکیده : پایان نامه علوم تربیتی با موضوع برنامه درسی از اولین روزهای استقرار نظامهای آموزشی تاکنون، تعاریف ... با عنوان : پایان نامه علوم تربیتی با محوریت برنامه درسی بخوانید :

پایان نامه علوم تربیتی با موضوع برنامه درسی از اولین روزهای استقرار نظامهای آموزشی تاکنون، تعاریف متعددی برای برنامه درسی از سوی محققین تربیتی و آموزشی ارائه شده است. درپایان نامه علوم تربیتی، "برنامه درسی" به عنوان یکی از مهمترین موضوعات در حوزه تعلیم و تربیت شناخته می شود که بر بسیاری از مسائل دیگر آموزشی از جمله رشد تحصیلی و کیفیت آموزش تاثیر می گذارد. علاوه بر این برنامه درسی می تواند افق دید دانش آموزان یا دانشجویان را نسبت به گرایشهای تحصیلی گسترش داده و آنها را به سمت حوزه علمی یا دانشگاهی خاصی هدایت کند.

                                                                                   

در پایان نامه علوم تربیتی، برنامه درسی از ابعاد گوناگون مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. در این پایان نامه، طرح ریزی و تدوین برنامه درسی، اجرا و ارزشیابی آن به دقت مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهایی در راستای پربار نمودن برنامه درسی ارائه می شود..

بر اساس این پایان نامه، برنامه درسی با توجه به اهداف کوتاه مدت و بلندمدت نظامهای آموزشی تدوین می شود و باید متناسب با بازه زمانی تحصیلی مربوطه و پیشینه تحصیلی دانش آموزان تنظیم گردد.. علاوه بر این، کارایی و اثربخشی نهایی برنامه درسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در پایان نامه علوم تربیتی به  طور گسترده مورد بررسی قرار می گیرد. یکی دیگر از موضوعات مهم در زمینه برنامه درسی، مطالعات تطبیقی برنامه های است که با توجه به چشم‌اندازهای آموزشی کشورهای مختلف انجام می‌شود.

بر اساس این پایان نامه، در حال حاضر، گرایشی عمومی برای همسان سازی استانداردهای آموزشی (از جمله برنامه های درسی) در سطح جهانی پدید آمده است. به عنوان نمونه، سند آموزشی 2030 یونسکو از جمله برنامه‌هایی است که در این راستا و به منظور تحقق اهداف توسعه پایدار طراحی شده است.

انجام پایان نامه علوم تربیتی

سفارش پایان نامه علوم تربیتی

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 8 تير 1396 ساعت: 19:18