پایان نامه حقوق و ویژگی هایی که باید دارا باشد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

یک پایان نامه حقوق بایستی یک مبحث حقوقی دانشگاهی را مطرح کند. مشاجره، عقیده فرد بر یک مسئله حقوقی است که دال بر مدارک، شواهد و منابع معتبر حقوقی است. پایان نامه حقوق خلاصه ای از تحقیقات و یا نظر شخصی و اثبات نشده ی فرد نمی باشد. موضوع یک پایان نامه حقوق ممکن است درباره تاثیرات قوانین و یا چگونگی تفسیر آن ها در دادگاه باشد. هم چنین یک پایان نامه حقوق ممکن است به بحث درباره مواردی مانند:

  • چگونه یک قانون بایستی تفسیر شود؟
  • چه قانون جدیدی بایستی گزارده شود؟
  • و یا چرا یک قانون فعلی بایستی تغییر کند؟

بپردازد. به علاوه پایان نامه می تواند شامل یک روند تاریخی با بررسی موارد حقوقی گذشته و بحث در رابطه با تاثیرات آن بر قوانین حال و آینده، شود.

 

در هر صورت فرد بایستی اطمینان یابد که پایان نامه خود ویژگی های زیر را داراست:

  • جدید و متفاوت بودن رساله: یک رساله جدید بایستی موضوعی را مطرح کند که تاکنون دیگران آن را بیان نکرده باشند. این بدین معنا نیست که موضوع رساله بایستی از اساس نو باشد بلکه رساله شما می تواند جدید باشد اگر شما درباره موضوعی بنویسید که مطالعات قبلی فاقد آن هستند.

  • عدم مبرهاً بودن رساله/ مقاله: یک پایان نامه ممکن است جدید و نو باشد اما مبرهاً. اگر کسی پایان نامه حقوق شما را بخواند و بگوید "من هم می توانستم این را به شما بگویم"، پایان نامه حقوق شما یک مطلب واضح و مبرهاً را بیان کرده و فاقد ارزش علمی است. برای جلوگیری از این مشکل می توان پیچشی در بحث خود ایجاد کرد  که دیگران تا به حال از این دیدگاه جدید به موضوع نگاه نکرده باشند.
  • کاربردی بودن رساله/ مقاله: یک رساله پرکاربرد خواهد بود اگر خواننده از خواندن آن مطلب با ارزشی کسب کند. هرچه مجمع حقوقی نفع بیشتری از مقاله حقوقی شما ببرند، پایان نامه/ مقاله حقوقی شما کاربردی تر خواهد بود.

پایان نامه حقوق

انجام پایان نامه حقوق

سفارش پایان نامه حقوق

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 11 تير 1396 ساعت: 3:28

close
تبلیغات در اینترنت