پنج گام در نوشتن پایان نامه

ساخت وبلاگ
چکیده : پنج گام در نوشتن پایان نامه زمینه ی تحقیقی را انتخاب کنید که برای آن اشتیاق دارید : هنگامی که شروع ب... با عنوان : پنج گام در نوشتن پایان نامه بخوانید :

پنج گام در نوشتن پایان نامه

زمینه ی تحقیقی را انتخاب کنید که برای آن اشتیاق دارید :

هنگامی که شروع به نوشتن پروپوزال پایان نامه خود می کنید، معمولا استاد راهنما لیستی از موضوعات در اختیار شما قرار می دهد. نکته ی مهم انتخاب موضوعی  است که واقعا به آن علاقه من هستید.                                                      

 

                           

 

 

 پروژه ای را انتخاب کنید که از لحاظ جدید بودن با تحقیقات انجام شده در تعادل باشد:

با توجه به اینکه شما می خواهید پایان نامه خود را در مدت زمان مشخصی به اتمام برسانید، آیا باید موضوع بسیار جذاب و جدید را برای تحقیق انتخاب کنید یا با موضوعی شناخته شده تر کار کنید؟ یک راه برای رسیدن به پاسخ این سوال بررسی گام های پایان نامه است.

آیا می توانید تا زمان مقرر منابع را جمع آوری و کار را به پایان برسانید؟

به صورت معمول پروژه شما بیشتر از آنچه که پیش بینی کرده اید به طول می انجامد، بنابراین لازم است به منظور پیوستگی ، برنامه خود را انعطاف پذیری کنید.

اگر از تخصص کمی بهره مندید بهتر است کار خود را با جستجو در مباحث مشحص شده شروع کنید. برای مثال میتوانید اصول اولیه مرتبط با زمینه کاری خود را با گسترشپایان نامه دانشجویان دکتری قبلی فراگیرید.

 سوالات تعریف شده با پاسخ آزاد را برای پایان نامه خود در نظر بگیرید:

مطمئن شوید که سوالات شما به خوبی تعریف شده اند. یکی از خطاهایی که دانشجویان دکتری در هنگام نوشتن مرتکب می شوند "پرسیدن سوالاتی با ریسک بالا است". معمول ترین این دسته، سوالات بلی یا خیر است.

به دنبال پروژه های آموزشی و همراه با مهارت های بازاریابی باشید:

برخی از دانشجویان دکتری تنها بر روی اتمام دوره ی تحصیلی متمرکز می شوند درحالی که میتوانند از فرصت های یادگیری زیادی بهره برند. یکی از راه های افزودن مهارت بازاریابی به رزومه خود مشارکت در پروژه های جانبی است.

مشارکت در پروژه های تکمیلی به گسترش مهارت های بازاریابی و تصمیم گیری برای بهترین مسیر شغلی به شما کمک می کند.

تجسم سازی انتشارات خود:

این گام مهمترین قدم در فرایند نوشتن پایان نامه است. زیرا تجسم سازی نتیجه ی نهایی یک پروژه محرک انجام کار است و ثانیاً چاپ مقاله از مهمترین گام ها برای  کسب درجه علمی است.

 

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : يکشنبه 11 تير 1396 ساعت: 3:28