انتخاب موضوع پایان نامه؛ اولین چالش هر پژوهشگر

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

انتخاب موضوع پایان نامه؛ اولین چالش هر پژوهشگر

لازم است بدانید که آفت آغاز نوشتن, کمال گرایی است. همه می خواهند از همان ابتدا بهترین مطلب را بنویسند, که این اشتباه و مانع بزرگی است. قرار نیست اولین نوشته شما آخرین نوشته تان باشد, پس بهتر است به جای کمال گرایی در پی پیشرفت و بهتر شدن کارتان باشید, که این امر جز با مزطالعه و تحقیق و پژوهش میسر نمیشود, پس لازم است که پیش از آغاز به نوشتن یک اندوخته و پشتوانه قوی از اطلاعات برای خودتان تدارک ببینید. زمانی که زمینه ذهنی و اطلاعات شما دررابطه با موضوع مورد نظر برای پایان نامه تان قوی باشد طبیعتاً با یک دید وسیع و در یک افق گسترده موضوع پایان نامه خود را انتخاب خواهید کرد و آیتم و معیارهایی که قبل از مطالعه و ایجاد زمینه ذهنی نداشتید برایتان ایجاد می شود,

                                                                                            

 

اینجاست که پای خلاقیت و نوآوری به وسط کشیده می شود و شما به پشتوانه مطالعات و اطلاعاتی که از کارهای انجام شده قبلی دارید دریچه هایی نوینی در برابرتان گشوده خواهد شد که قادر به بسط و گسترش این دریچه ها خواهید بود.

بزرگترین اشتباه در انتخاب موضوع پایان نامه این است که دانشجو بدون تحقیق و بررسی و مطالعه کافی اقدام به انتخاب اولین موضوعی کند که به نظرش رسیده است, این مسئله تمام مسیر تحقیق و اجرای پایان نامه رو دچار اخلال کرده و به هیچ عنوان نتایج سودبخشی را برای دانشجو در پی نخواهد داشت. اشتباه بعدی در مسیر انتخاب موضوع پایان نامه این است که موضوعی بسیار گسترده یا مبهم را انتخاب کند که هنوز زوایای چنهان آن مشخص نشده و به هیچ عنوان نمی توان تخمین زد که آیا در مدت زمانی مشخص شده برای پروژه و با هزینه در نظر گرفته شده برای پایان نامه قابل انجام است یا خیر.

انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : جمعه 16 تير 1396 ساعت: 3:43

close
تبلیغات در اینترنت