چگونه یک پروپوزال خوب بنویسم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : چگونه یک پروپوزال خوب بنویسم؟ نوشتن پروپوزال اولین قدم از نوشتن پایان نامه است و بدون انجام این کار... با عنوان : چگونه یک پروپوزال خوب بنویسم؟ بخوانید :

چگونه یک پروپوزال خوب بنویسم؟

نوشتن پروپوزال اولین قدم از نوشتن پایان نامه است و بدون انجام این کار، پایان نامه شما آغاز نمی شود. ولی نگارش ان در مدت کوتاه شاید برای دانشجویان مشکل باشد. اما با استفاده از راهنمای زیر، این کار به سادگی قابل انجام است.

 

                                                                                                

                                                                                             

مطمئن شوید موضوعتان مناسب پایان نامه نویسی است.

برای هر دانشجو یا محقق در طول دانشجویی، سوالاتی پیش  می آید. ولی همه این سوالات نمی توانند تبدیل به موضوع پایان نامه شود. موضوعات را دسته بندی کنید و حذف و اضافه انجام دهید. در نهایت چند موضوع را کاندید کنید تا با کمک استاد راهنما بتوانید یک مورد را انتخاب کنید.

 

نگارش پروپوزال را با کمک استاد راهنمای و افراد با تجربه شروع کنید.

فکر نکنید که خود بدون تحقیق و راهنمایی می توانید پروپوزالی نویسید که در همان بار اول قبول شود و به پایان نامه منتهی شود. شما بایستی به استاد راهنما، به افراد با تجربه یا به سایت ما مراجعه کنید و نحوه نگارش یک پروپوزال خوب را بیاموزید. اما این کار را به افراد با تجربه نسپارید. چون هنگام سوال کردن، شما باید پاسخ گو باشید.

 

مسئله خود را به درستی بیان کنید.

پس از انتخاب موضوع نوبت به بیان مسئله است.تنها بیان یک سوال کافی نیست. بلکه باید تحقیق تکمیلی برای شرح مسئله انجام شود. نوشتن شرح مسئله نکته مهمی در پروپوزال نویسی است که با توجه به آن، پروپوزال شما در مرحله اول تایید می شود.

 

اطلاعات ذهنی تان را مرتب کنید تا به درستی منتقل کنید.

در مرحله نوشتن پروپوزال پایان نامه، شما با حجم وسیعی از اطلاعات مواجه هستید که شاید برایتان تازگی داشته باشد و همین عامل، موجب به هم ریختگی اطلاعات در ذهن شما شود. ولی تا نتوانید این اطلاعات را در ذهنتان مرتب کنید نمی توانید آن را به درستی منتقل کنید. پس اطلاعات تان را ابتدا روی کاغذی منتقل کنید،آنجا دسته بندی و منظم کنید و سپس با توجه به سوالات پروپوزال، آنها را به فرم منتقل کنید.

انجام پروپوزال

سفارش پروپوزال

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : جمعه 16 تير 1396 ساعت: 3:43