جواب اولین سوال پروپوزال، بیشتر تاثیر را بر روی پایان نامه شما دارد!

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

جواب اولین سوال پروپوزال، بیشتر تاثیر را بر روی پایان نامه شما دارد!

اگر قرار باشد پایان نامه ای بنویسید فرمی به نام پروپوزال به شما داده می شود که اولین سوال آن این است: بیان مسئله

این مسئله است که مانند سوئیچ ماشین است و بیان صحیح آن مثل انداختن سوئیچ در ماشین است. حال باید طوری بیان کنید که ماشین پایان نامه شما روشن شود.

 

 

                                                         

مسئله چیست؟

برای نوشتن پایان نامه باید در ذهن شما سوالی ایجاد شود، مشکلی احساس کنید، این سوال یا مشکل همان مسئله شماست که در شما احساس نیاز به تحقیق و جستجو ایجاد می کند.

بیان مسئله چیست؟

استاد راهنمای پایان نامه شما یا اعضای شورایی که قرار است پروپوزال شما را تایید کنند، کسانی هستند که باید آنها را قانع کنید که می توانید این ماشین را با این سوئیچ به راه بیاندازید. برای قانع کردن باید پروپوزال به آنها ارائه دهید. وقتی کسی چیزی را شروع به خواندن می کند، اگر همان قسمت اول برایش گیرا باشد به خواندن بقیه نوشته علاقه مند می شود. پس شما باید تلاش کنید اولین سوال پروپوزال را به درستی و با مهارت کافی جواب دهید و مسئله را به خوبی بیان کنید.

مسئله را چگونه بیان کنیم؟

ابتدا بنویسید که چه مسیری را طی کردید و در کجای مسیر برایتان این مسئله یا مشکل پیش آمد. سپس مسئله یا مشکل را به صورت یک جمله کامل، صریح و روشن، به شکل مثبت و نه سوالی، مطرح کنید. در بیان مسئله، مجهول مهم را معرفی کنید. متغیر ها را بشمارید. متغیر ها و مجهول های شما بایستی طوری تعریف شوند که قابل بررسی و یا اندازه گیری باشد. اگر مجهول های شما کیفی است ابعاد کیفی و دامنه نظری آنها را بیان کنید تا حدود تحقیق و مسیر شما مشخص گردد. در انتخاب کلمات در جمله دقت کنید تا ابهامی برای خواننده پروپوزال پیش نیاید.

انجام پروپوزال

سفارش پروپوزال

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : جمعه 16 تير 1396 ساعت: 3:43

close
تبلیغات در اینترنت