پایان نامه حقوق؛ گرایش جزا و جرم شناسی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

رشته و پایان نامه حقوق جزا در مفهوم امروزی آن رشته ای نظام مند و دارای اصول و قواعد کلی است که با تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی شهروندان در ارتباط تنگاتنگ است. این رشته از حقوق, که از شاخه های اصلی حقوق عمومی محسوب می شود خود دارای زیر رشته هایی است که به تفاوت موضوعات و روش تقسیم شده اند؛ پایان نامه حقوق جزای اقتصادی, پایان نامه حقوق جزای بین الملل,  فلسفه حقوق کیفری و ...از جمله این مواردند. تحول روز افزون حقوق جزا در جوامع مختلف باعث شده که این رشته به یکی از پرشتاب ترین گرایش های حقوق تبدیل شود, چرا که به تناسب تحول در سبک زندگی انسان ها, روش های ارتکاب جرم نیز نو به نو روزآمد شده و مسائل جدیدی را پیش روی نهادهای کنترل کننده جرم قرار می دهد و به همین سبب دست دانشجویان این رشته تحصیلی برای انتخاب موضوع پایان نامه و تحلیل و بررسی به شکل بسیار گسترده ای باز است.  

 

                                                                                                  

پایان نامه حقوق جرم شناسی به مطالعه علمی پدیده مجرمانه می پردازد. امروزه با فنی شدن مرتکبان جرم و پیچیده شدن نوع جرایم, سیستم عدالت کیفری به سمت تخصصی شدن می رود.پایان نامه حقوق جزای عمومی به مطالعه قواعد کلی و مشترک جرایم و مجازات ها می پردازد.

در اینچنین بستری , رشته حقوق جزا با استفاده از دستاوردهای سایر رشته های علمی می کوشد تا تحلیل درستی از عدالت کیفری به دست داده و راهکارهای مناسب برای اصلاح آن را عرضه دارد. در این راستا با تلفیق علوم جرم شناسی و کیفرشناسی, که از جمله علوم میان رشته ای نسبتاً نوظهور است, رشته حقوق جزا و جرم شناسی به وجود آمده است تا ضمن نگاه به واقعیت های پدیده مجرمانه در جامعه, قواعد الزام آور کیفری را نیز مورد تحلیل و بررسی قراردهد.

انجام پایان نامه حقوق

سفارش پایان نامه حقوق

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : جمعه 16 تير 1396 ساعت: 3:43

close
تبلیغات در اینترنت