اهمیت نگارش پایان نامه حقوق

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

در پایان نامه حقوق می خوانیم که پزشکی و حقوق نخستین رشته هایی بودند که در اولین دانشگاه های دنیا ایجاد شدند, و حقوق خصوصی از قدیمی ترین رشته های حوزه حقوق محسوب می شود.بسیاری از گرایش های جدید مجموعه حقوق, در واقع از این رشته منشعب شده اند.  حقوق خصوصی بخشی از حقوق داخلی است که به روابط افراد جامعه با یکدیگر و تنظیم این روابط می پردازد. مباحث حقوق مدنی و حقوق تجارت در این حیطه گنجانده می شوند.

رشته حقوق یکی از پرمخاطب ترین و پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی محسوب می شود. از دلایلی که می توان برای این امر برشمرد, یکی ماهیت جذاب این رشته است به خصوص برای کسانی که به استدلال و منطق و درک قوانین و مقررات علاقه دارند و دیگری درآمد زایی بالای این رشته.

                                                                                         

 

                             

 

 

 

تمام روابط اجتماعی که آثار حقوقی از آن ایجاد می شود, موضوع علم حقوق قرار می گیرند. این روابط می تواند مربوط به روابط دولت و مردم باشد که به حقوق عمومی معروف است و یا شامل روابط خصوصی مردم گردد که حقوق خصوصی نامیده می شود. به عبارت دیگر حقوق عمومی شامل حقوق قوای سه گانه کشور, حاکمیت و آنچه مربوط به اداره کشور است و حقوق خصوصی به روابط بین خود مردم می پردازد که مهم ترین آنها روابط تجاری است که عامل ایجاد رشته حقوق تجارت شده است و یا مسائل مربوط به حقوق مدنی است که از آن جمله می توان به اموال, مالکیت, قرار دادها, مسئولیت هایی که اشخاص در خطاهایی که مرتکب می شوند برایشان به وجود می آید مثل مسئولیت ناشی از حوادث, قواعد مرب.ط به ارث, وصیت, ولادت, اقامتگاه اشخاص و ده ها مورد دیگر اشاره کرد. همان طور که ملاحظه می کنید گستردگی حیطه موارد مربوط به رشته حقوق و در نتیجه گستردگی موضوعات قابل انتخاب برای موضوع پایان نامه حقوق بسیار بالاست و این باز بودن دست پژوهشگر در زمینه انتخاب موضوع پایان نامه حقوق هم یک مزیت عمده و مطلوب به حساب می آید و هم این نگرانی مربوط به تکراری بودن موضوع انتخابی برای پایان نامه حقوق را اندکی می کاهد.

پایان نامه حقوق

سفارش پایان نامه حقوق

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 19 تير 1396 ساعت: 0:27