نگارش پایان نامه حقوق؛ بررسی جرم شناختی اسیدپاشی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 نگارش پایان نامه حقوق؛ بررسی جرم شناختی اسیدپاشی

یکی از جرایمی که مدتی است افکار عموی را جریحه دار و مشوش کرده, اسید پاشی است. پایان نامه حقوق زیادی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به بحث و بررسی ایت جرم پرداخته اند. این جرم به علت نحوه خاص وقوع آن و نیز غیر قابل جبران بودن اثراتش, طبیعتاً بسیار مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

 

                                                                                                                                

 

 

 

هنگام برگزیدن چنین موضوعاتی به عنوان موضوع پایان نامه حقوق ابتدا باید دید که به لحاظ جرم شناسی چه عوامل و انگیزه هایی موجبات ارتکاب جرم اسید پاشی را فراهم می آورد. ارتکاب هر گونه عمل مجرمانه به طور قطع ناشی از علل و عامل درونی یا ببیرونی است که فرد را به سوی ایجاد فعل یا ترک فعل مجرمانه هدایت می کند. در این میان نوع و طبیعت اعمال مجرمانه خود منجر به اثر گذاری عوامل ویژ] و انگیزه های مشخصی دارد, به گونه ای که می توان قطع نظر از عوامل حقوقی ارتکاب جرم , علایم اختصاصی و ویژه ای برای هر جرم قائل شد. جرایم جسمی و خشونت آمیز در این میان از ویژگی های خاصی برخوردارند که اسید پاشی یک موقعیت متمایز و متفاوت در میان انواع جرایم جسمی است.

نکته بعدی که در  پایان نامه حقوق با موضوعات حساسی نظیر اسید پاشی لازم است به آن توجه شود این است که چه شاخصه های بارزی برای جرم اسید پاشی در مقایسه با دیگر جرایم قایل هستید.

مظالعه شخصیت افرادی که مبادرت به اسید پاشی می کنند, نشان می دهد اینان نیز همانند اکثر بزهکاران از عوامل عمومی مانند مسایل اقتصادی, فرهنگی و اجتماعی متاثر بوده و در واقع دارای شخصیتی آسیب پذیر هستند که به شدت تحت تاصیر محرک ها, از خود واکنش نشان می دهند. اما لازم است بدانید که این عوامل به تنهایی موجب  ارتکاب این اعمال نیستند.

چنین پایان نامه  هایی جای بحث, فکر, و نیز تبادل نظر بالایی را داراهستند و دانشجویانی که اقدام به انتخاب چنین موضوعاتی می کنند باید یک علاقه و تمایل بسیار زیادی به تفکر در زمینه این گونه اتفاقات و شخصیت های بزهکار این قبیل حوادث داشته باشند.

سفارش پایان نامه حقوق

انجام پایان نامه حقوق

 

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : شنبه 24 تير 1396 ساعت: 2:09