پایان نامه رشته حقوق؛ گرایش جزا و جرم شناسی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

در پایان نامه حقوق می خوانیم که مفهوم جرم و مجازات همواره متاردف یکدیگر هستند, به گونه ای که تعریف جرم بدون مجازات مربوط به آن و نیز به عکس عملی نمی باشد. رشته حقوق جزا و جرم شناسی در مفهوم مدرن و امروزی خود دارای عمری حدود دو قرن است.

 

 

                                                                                  

 

 

پایان نامه حقوق و این رشته از حقوق که از شاخه های اصلی حقوق عمومی محسوب می شود خود دارای زیر شاخه های مختلفی است که عمدتاً شامل علوم جنایی تجربی از یک سو و علوم جنایی تحلیلی- تفسیری از سوی دیگر می شود. همین عناوین برای جلب نظر و توجه دانشجویان علاقمند به این مباحث برای ورود آنها به این حوزه و برگزیدن عناوینی این چنین برای پایا نامه حقوق کافی است. تحول روز افزون حقوق جزا و علم جرم شناسی در جوامع مختلف باعث ایجاد گونه های متفاوتی از این شاخه از حقوق شده است که در گذشته سابقه ای نداشته است. ظهور علوم جنایی تجربیاز جمله جرم یابی, جرم شناسی و کیفر شناسی نشانگر تخصصی شدن حقوق جزاست که بی تردید مرتبط با تحولات حاکم بر جامعه, صنعت, اقتصاد و ...است. با این حال آنچه در میان گونه های متنوع علوم جنایی اهمیت ویژه ای دارد حقوق جزا در مفهوم خاص خود و علم جرم شناسی است.

حقوق جزا به دو بخش عمده حقوق جزای ماهوی و شکلی تقسیم می شود. رشته های حقوق جزای عمومی و اختصاصی زیر مجموعه حقوق جزای ماهئی هستند و طبیعتاً مجموعه مباحثی که به عنوان موضوع پایان نامه حقوق روی آنها می توان تمرکز و بحث و بررسی کرد تخصصی تر می شوند. که در زیر به اختصار به معرفی این دو گرایش و محدده های پژوهشی هریک اشاره شده است.

حقوق جزای عمومی علمی است که به مطالعه قواعد کلی و مشترک جرایم و مجازات ها می پردازد. حقوق جزای اختصاصی شعبه ای از حقوق جزای ماهوی است که به مطالعه جرایم به طور خاص و شرایط اختصاصی حاکم بر آنها و مجازات هایی  که ممکن است مورد حکم واقع شوند می پردازد.

سفارش پایان نامه حقوق

انجام پایان نامه حقوق

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : شنبه 24 تير 1396 ساعت: 2:09

close
تبلیغات در اینترنت