تنظیم سوال پژوهشی در نگارش پایان نامه

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

تنظیم سوال پژوهشی در نگارش پایان نامه

در نگارش پروپوزال برای پایان نامه بارها به تعریف و انتخاب عنوان مناسب اشاره کرده ایم اما تفاوت بسیار زیادی میان عنوان و سوال وجود دارد. ممکن است عنوان مناسبی پیدا کرده باشید اما باید سوالی نیز پیدا کنید «برای مثال هدف شما از یادگیری عنوان چیست؟» سوالات تحقیقی نیاز به شکل دهی و نگارش پیش نویس دارند. برای فهم بیشتر بهتر است درباره سوال پژوهشی و اینکه چطور آن را بنویسیم صحبت کنیم.

 

 

یک سوال پژوهشی خوب در نگارش پایان نامه چیست؟

مهم است تفکر خود را درباره پروپوزال با سوال ساده ای از عنوان اصلی شروع کنیم. از مثال بالا استفاده می کنیم « هدف شما از یادگیری عنوان چیست؟» این سوال همراه با پژوهشتان شکل می گیرد و ساختاری از جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل موارد پژوهشی را ایجاد می کند. ممکن است سوال پژوهشی در رابطه با تئوری ها و مفاهیم بخصوص باشد یا هدف برخی از این سوالات گشودن راهی به تئوری های احتمالی جدید باشد. برای شما که فارغ التحصیل شده اید و قصد نوشتن پروپوزالبرای پایان نامه خود را دارید نیاز به سوال پژوهشی در رابطه با موضوع پایان نامه خود دارید.خلق یک سوال پژوهشی خوب یکی از تکالیف شما در مورد نگارش پایان نامه است. سوال پژوهشی مطرح شده در پروپوزال یک پایان نامه با کار و تحقیق خلق شده و به راحتی یافت نمی شود. در خلق یک سوال پژوهشی خوب ابتدا با موضوعاتی که به آنها علاقمندید شروع کنید و اگر توانایی کار روی موضوع مورد نظر و مطلوب خود را دارید، کار پژوهشی خود را شروع کنید.

موارد مهم در خلق سوال پژوهشی در نگارش پایان نامه

سوال پژوهشی پایان نامه شما بایستی مرتبط باشد، برحسب پژوهش و توانایی های آکادمیکی شما قابل مدیریت باشد، دارای ابعاد اساسی و اصلی باشد، مواردی برای ارزیابی را در خود داشته باشد، مشخص و ساده و جالب توجه باشد.مطمئن باشید با مطالعه این متن به راحتی می دانید برای خلق یک سوال پژوهشی خوب در نگارشپروپوزال برای پایان نامه خود چه کنید.    

انجام پایان نامه

سفاش پایان نامه

تنظیم,پژوهشی,نگارش,پایان,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 13 شهريور 1396 ساعت: 13:48

close
تبلیغات در اینترنت