بخش مرور ادبی در نگارش پروپوزال پژوهشی یک پایان نامه علوم اجتماعی

ساخت وبلاگ
چکیده : بخش مرور ادبی در نگارش پروپوزال پژوهشی یک پایان نامه علوم اجتماعی شما یک فارغ التحصیل در رشته دکت... با عنوان : بخش مرور ادبی در نگارش پروپوزال پژوهشی یک پایان نامه علوم اجتماعی بخوانید :

بخش مرور ادبی در نگارش پروپوزال پژوهشی یک پایان نامه علوم اجتماعی

شما یک فارغ التحصیل در رشته دکتری علوم اجتماعی هستید با مراجعه به سایت هایوبکس و مطالعه دقیق چگونگی نگارش پروپوزال برای پایان نامه خود و انتخاب یک موضوع مناسب پس از نگارش مقدمه به بخش مرور ادبی رسیده اید که در رشته شما بسیار قابل توجه و حائز اهمیت است. برای نوشتن این بخش نکات مهمی وجود دارند که با رعایت آنها می توانید به راحتی ادامه پروپوزال خود را بنویسید.

بخش مرور ادبی پروپوزال در پایان نامه شما مرتبط با پیشگفتار است.مرور ادبی به کنکاش و تحلیل مطالعات قبلی شما مرتبط با مسئله پژوهشی مورد بررسی می پردازد. هدف از نگارش این بخش از پژوهش توصیف اصل بودن و خلاقیت داشتن در این مرحله برای خوانندگان است. اندیشیدن به سوالاتی که پژوهشگران در پی آن هستند و اینکه چه روش هایی استفاده می کنند و درک آنها از یافته ها چقدر است. بهترین راهکار نگارش مرور ادبی تبدیل محتوای ادبی متن به دسته بندی های مفهومی یا همان تم هاست.اما چطور می توانیم هنگام نگارش مرور ادبی دسته بندی های مفهومی مهم (تم ها) را تحت پوشش ادبیات پژوهشی درآوریم؟ برای این کار هم راه حلی هایی وجود دارد و به مرور قالب پروپوزال پژوهشی در پایان نامه شما کمک می کند.

 

  1. نقل قول، تمرکز اولیه روی ادبیات مرتبط با مسئله پژوهشی شما را حفظ می کند.
  2. مقایسه مباحث متعدد، تئوری ها، روش شناسی ها و یافته های بیان شده در ادبیات؛ برای مثال نویسندگان با انجام چه مواردی موافقند؟ یا چه افرادی در تجزیه و تحلیل مسئله پژوهشی، شیوه های مشبابه به کار می برند؟
  3. تضاد موجود در مباحث، تم ها، روش شناسی ها، شیوه ها و محاوره های بیان شده در ادبیات؛ حوزه های اصلی مخالفت، محاوره و مجادله کدام موارد هستند؟
  4. انتقاد ادبی: چه مباحثی متقاعد کننده هستند و چرا؟، شیوه ها، یافته ها، روش شناسی های منطقی، معتبر و مناسب کدامند، چرا؟
  5. ارتباط ادبیات با حوژه پژوهشی و تحقیقی؛ چطور تفکیک و تجزیه کنید و دیدگاه جدیدی را به ادبیات بیافزایید؟

بطور کلی می توانید با اطمینان خاطر از مطالب گفته شده مرور ادبی خود را به شکل مفهومی تر بیان کنید. و پروپوزال مطلوبی برای پایان نامه علوم اجتماعی بنویسید. 

انجام پایان نامه علوم اجتماعی

سفارش پایان نامه علوم اجتماعی

مرور,ادبی,نگارش,پروپوزال,پژوهشی,پایان,نامه,علوم,اجتماعی,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : شنبه 25 شهريور 1396 ساعت: 13:07