پایان ‌نامه حسابداری با موضوع اهرم مالی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

پایان ‌نامه حسابداری با موضوع اهرم مالی

در پایان ‌نامه حسابداری، منظور از اهرم مالی (financial leverage)، استفاده از اوراق بهادار با درآمد ثابت از جمله بدهی و سهام ممتاز به منظور افزایش حجم تولید و از این طریق، سود و درآمدهاست. اهرم مالی به صورت نسبت کل بدهی به کل دارایی‌ها اندازه‌گیری می‌شود و هر چه میزان بدهی بیشتر باشد، اهرم مالی نیز بزرگتر است.

 

                                                        

 

در این پایان نامه، از آنجا که بهره به صورت یک هزینه ثابت در نظر گرفته می‌شود، وام این امکان را فراهم می‌کند که بدون افزایش سرمایه سهام که مستلزم افزایش سود سهام پرداختی است، درآمد بیشتری ایجاد شود. با اینحال درپایان ‌نامه حسابداری گفته می‌شود  که با وجودی که اهرم مالی بزرگ می‌تواند در دوره‌های رونق مفید باشد، در دوره‌های رکود ممکن است مشکلات جدی جریان وجوه نقدی را ایجاد کند، زیرا ممکن است درآمد فروش کافی برای پوشش پرداخت بهره وجود نداشته باشد.

درجه یا میزان اهرم مالی (DFL) در پایان‌نامه، به صورت درصد تغییر درآمدها به ازای سهم و یا درصد تغییر درآمد قبل از بهره و مالیات (EBIT) محاسبه می‌شود. همچنین در پایان ‌نامه حسابداری با موضوع اهرم مالی بعضا از رابطه تقسیم بدهی کل به حقوق سهامداران به  عنوان اهرم مالی نام برده می‌شود.

در پایان ‌نامه با موضوع اهرم مالی گفته می‌شود که استفاده از اهرم مالی متعادل در تامین مالی عملیات کسب و کار می‌تواند بازده حقوق  صاحبان سهام و درآمد به ازای سهم را افزایش دهد. در حالی که اهرم مالی بسیار سنگین می‌تواند منجر به ریسک عدم پرداخت و ورشکستگی شود.

انجام پایان نامه حسابداری

سفارش پایان نامه حسابداری

مقاله isi

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 ساعت: 7:01