پروپوزال نویسی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

مهم ترین و اصلی ترین بخش یک پایان نامه تحقیقی و پژوهشی انتخاب طرح اولیه و پیشنهادی تحقیق یا همان پروپوزال است طرح اولیه یا همان پروپوزالدر واقع شرط اساسی طراحی مناسب برای هر پایان نامه کارآمد و موفق است. در وافع پایان نامه علمی زمانی رسماً آغاز می شود که مساله ای عینی یا ذهنی مطرح شده باشد. البته توانمندی پژوهشگر در در دیدن مسائل و فهم و درک آنها به استعداد های ذاتی, نکته سنجی فرد و صد البته تحصیلات و ممارست محقق در امر پژؤئهشگری بستگی دارد. با این وجود برای تدوین پروپوزال می توان شرایط لازم را فراهم آورو. مطالعه منابع مناسب در زمینه روش های انجام تحقیق, تامل درباره موضوع مد نظر, مراجعه به اهل فن و جستجوی منابع اطلاعاتی و مطالعه دقیق آنها از جمله این شرایط است. البته در مسیر نوشتن یک پروپوزال مناسب برای ارائه یک پایان نامه موفقپژوهشگری که بتواند با دیدی پرسشگر و انتقادی امود مذکور را به انجام برساند و حس کنجکاوی و قدرت تفکر خود را نسبت به موضوع تحقیق گسترش بدهد طبیعتاً موفق تر خواهد بود. براین اساس برای تدوین یک پروپوزال می توان مراحل زیر را قائل شد:

 

                                          

  • یافتن مساله ای حول یک موضوع که نیاز به راه حل داشته باشد
  • تعیین حدود و دامنه تحقیق
  • قابل اجرا بودن

در گام بعدی برای تدوین پروپوزال, پژوهشگر باید قادر به بیان اهداف پایان نامه خود و ضرورت انجام آن باشد. پژوهشگربرای تبیین اهداف کار پژوهشی خود باید پیشینه موضوع انتخاب خود را تمام و کمال برسی نموده باشدتا قادر به ارائه ایده های نو و خلاقانه برای ادامه مسیرکار پژوهشی باشد.

در واقع پروپوزال را می توان به طرح اولیه یک ساختمان که توسط مهندس معمار به صورت ماکت و نقشه ارائه می شود معرفی کرد, که در آن ارکان اصلی طراحی و محاسبه شده اند. پروپوزال هم به گونه ای شمای اولیه یک پژوهش است و باید تجسم نهایی انجام آن را در ذهن ایجاد کند.

سفارش پروپوزال 

انجام پروپوزال

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : جمعه 26 خرداد 1396 ساعت: 20:44

close
تبلیغات در اینترنت