چطور یک موضوع مناسب برای پایان نامه خود انتخاب کنیم؟

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چطور یک موضوع مناسب برای پایان نامه خود انتخاب کنیم؟

انتخاب موضوع یعنی ابتدایی ترین کار از نگارش پایان نامه. ولی این خشت اول است که پایان نامه شما را تا ثریا میتواند به درستی پیش ببرد یا با مشکل مواجه تان کند. پس بهتر است بیشتر در مورد نحوه انتخاب موضوع بدانیم:

                                                               

 موضوع پایان نامه را از کجا پیدا کنیم؟

هر دانشجو در طول تحصیل خود، در مطالعه و یادگیری، به سوالات یا مشکلاتی بر می خورد. همین سوالات و مشکلات می تواند تبدیل به مجموعه ای از موضوعات شود. پس ابتدا به ذهن خود و سپس به کتاب ها و جزوات خود مراجعه کنید. ببینید کجا برایتان مسئله پیش آمده بود. کجا سوالتان بی جواب مانده بود. همان مطالب را گردآوری کنید و موضوع بسازید. به پایان نامه ها و پروپوزال های سایر دانشجویان مراجعه کنید. می توانید از موضوعات پیشنهاد شده برای تحقیق بیشتر توسط نویسندگان آنها نیز استفاده کنید.

موضوع را چگونه انتخاب کنیم؟

موضوعاتی را که گردآوری کردید مرتب و دسته بندی کنید. میتوانید از ادغام چد موضوع، یک موضوع جدید بسازید.

 موضوعاتی که به آنها علاقه دارید و می توانید برایش پروپوزال خوبی بنویسید در اولویت قرار دهید. یا در ذهن خود تصور کنید با هر یک از این موضوعاتی، چطور میتوانید یک پروپوزال خوب بنویسید. اینجا نیز پروپوزال های سابق را مطالعه کنید تا باتوجه به نحوه نگارش، موضوعاتی را حذف کنید.

حال که تعداد موضوعات کم شد در مورد هریک شروع به تحقیق و بررسی کنید. مقالات و کتاب های مرتبط به موضوع پایان نامه را بررسی کنید. سوالات پروپوزالفرضی را با توجه به موضوعات جواب دهید و سپس خودتان هر پروپوزال اولیه را بررسی کنید و ببینید کدام یک را می توانید بهبود ببخشید.

 اینگونه موضوعات مهم برایتان مشخص شده است. حال باید آنها را با استاد راهنمای خود مطرح کنید و از کمک او نیز استفاده کنید.

انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : جمعه 16 تير 1396 ساعت: 3:43

close
تبلیغات در اینترنت