پروپوزال پایان نامه چیست؟

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

پروپوزال به طرح کلی نوشته پایان نامه گفته می شود. برای نگارش یک نوشته آکادمیکی یافتن نکات کلیدی پایان نامه و ایجاد طرح منطقی در نگارش پروپوزال پایان نامه شما مرحله به مرحله اعمال می شود. انجام یک پروپوزال عالی یعنی شما در مسیر موفقیت قرار دارید. چنانچه هیئت علمی، پروپوزال شما را بپذیرد این یقین برایتان ایجاد می شود که تکلیف پایان نامه بعدی شما نیز پذیرفته خواهد شد.

ماهرانه ترین روش برای نگارش یک پروپوزال پایان نامه حرفه ای انتخاب موضوعی مناسب است. به ندرت پیش می آید که استادتان مسئله بخصوص یا موضوعی را برای تحقیق و بررسی به شما پیشنهاد کنند، اما راه بهتر این است خودتان در جستجوی موضوع پروپوزال پایان نامه تان بروید.

 

 

                                                                                                             

 

 

 

 

البته یافتن موضوع مناسب برای تحقیق چندان هم آسان نیست. بیشتر اوقات دانشجویان، آپشن های موضوعی متفاوتی را امتحان می کنند، تحقیق و بررسی زیادی در این مورد انجام می دهند و در نهایت طرح کلی بسیار دشواری را برمی گزینند.

قانون نگارش طرح کلی پروپوزال پایان نامه شامل این بخشهاست:

صورت مسئله، سوال و فرایض

بیان ارزش تحقیق

ارائه مثال هایی از تحقیق قبلی

بحث درباره روش های منتخب

توصیف یک تحقیق قابل توجه، اهداف و انتظارات

بعد از انتخاب موضوع مناسب، شیوه نگارش پروپوزال پایان نامه حائز اهمیت است. چه برای پایان نامه دکتری پروپوزال بنویسید، چه یک نوع پروپوزال فارغ التحصیلی، در هر صورت باید از اصول خاصی در این زمینه پیروی کنید.

شما موضوع خود را انتخاب کرده و حالا باید حوزه ای را انتخاب کنید که به آن علاقمند هستید و می خواهید در آن زمینه تحقیق کنید. سپس نیاز به سوالات تحقیقی پیرو یک قاعده کلی دارید. نکته مهم در نگارش پروپوزال، ساختار نگارشی آن است. همراه با نگارش طرح کلی، شما نیازمند نوشتن یک پیش نویس هستید، در کنار استفاده از ابزار، سرفصلها، فاصله گذاری ها، نکات بسیاری وجود دارد که ذهنتان را برای نگارش بهتر تقویت خواهند کرد.  

سفارش پایان نامه 

انجام پایان نامه 

پروپوزال,پایان,نامه,چیست؟,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : شنبه 4 شهريور 1396 ساعت: 1:20

close
تبلیغات در اینترنت