پیشگفتار در پروپوزال نویسی برای پایان نامه

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

پیشگفتار از بخش های پروپوزال در نگارش پایان نامه است که پس از مقدمه نوشته می شود و  می تواند ترکیبی از مقدمه باشد یا اینکه به شما کمک می کند این بخش از پروپوزال خود را در قالب داستان جذاب برای خواننده بیان کنید. پیشگفتار به توصیف محتوای پروپوزال با جزئیات موارد بسیار مهم می پردازد.شیوه نگارش این بخش با این تفکر آغاز می شود که شما نمی توانید میزان دانش خواننده از مسئله پژوهشی را ارزیابی کنید. توجه داشته باشید که بخش پیشگفتار به مرور آنچه شما ازموضوع پایان نامه خود آموخته اید، نمی پردازد بلکه باید مواردی از آموخته های خود انتخاب کنید که به توصیف اهداف مطالعه شما پرداخته اند.

 

                                       

 

 

 

برای نگارش یک پیشگفتار قابل فهم در پروپوزال یک پایان نامه چه باید کرد؟

برای نگار پیشگفتار مواردی را توصیه می کنیم که خیلی سخت نیستند فقط باید تلاش کنید هنگام نگارش بخش  پیشگفتار در پروپوزال برای پایان نامه خود نکات کلیدی گفته شده را به کار برید:

  • مسئله پژوهشی را بیان کنید و توضیحی با جزئیات درباره هدف خود از مطالعه نسبت به آنچه در مقدمه بیان شده است، ارائه کنید، خصوصا اگر مسئله پژوهشی شما پیچیده و چند جنبه ای باشد.
  • سعی کنید ارائه منطقی از مطالعه مطرح شده و توصیف واضحی از آنچه به نادرست انجام داده اید، داشته باشید
  • به توصیف موضوعات اصلی یا مسائلی که در تحقیق شما مهم هستند، بپردازید. مطمئن شوید مسئله پژوهشی خود را براساس فرایض قبلی مطرح کرده اید.  
  • ارتباط میان مسئله پژوهشی و طرح پپیشنهادی خود را توصیف کنید. منابعی که تمایل به استفاده از آنها دارید را شناسایی کنید و چگونگی ارتباط این منابع با تجزیه و تحلیل موضوع را به طور شفاف توصیف کنید.
  • به منظور ایجاد یک تمرکز واضح و مشخص، حد و حدود مسئله پژوهشی خود را تنظیم کنید.
  • در صورت لزوم تعاریفی از مفاهیم مهم یا واژه ها تهیه کنید.

با رعایت موارد بالا به راحتی می توانید پیشگفتار قابل فهم و درستی در ادامه مقدمه پروپوزال خود بنویسید. 

انجام پروپوزال

سفارش پروپوزال

پیشگفتار,پروپوزال,نویسی,پایان,...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : يکشنبه 12 شهريور 1396 ساعت: 22:07

close
تبلیغات در اینترنت